Новини

На запрошення Посольства України в Республіці Північна Македонія професор Володимир Сергійчук виступив перед депутатами Парламенту, урядовцями, науковцями й журналістами цієї країни з лекцією про Голодомор-геноцид 1932 - 1933 років в Україні. Цей захід - складова підготовки до визнання Парламентом Республіки Північна Македонія Голодомору 1932 - 1933 років геноцидом української нації.
Крім того, професор Володимир Сергійчук виступив з лекцією на цю тему перед викладачами й студентами філософського факультету (там ведеться підготовка й істориків) університету в Скоп’є. До факультетської бібліотеки він передав свої англомовні книги.





***


Останні публікації професора Володимира Івановича Сергійчука, які передрукували газети української діаспори (США): завантажити.



***


Перекладену на португальську мову книгу професора Володимира Сергійчука "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства" українська діаспора Бразилії продовжує презентувати в різних штатах цієї країни. Останнім часом голова Української репрезентації Вітторіо Соротюк провів цю акцію в Гуарапуава, Пітанда і Сампо Моурава.



***


Українські газети США регулярно передруковують останні статті професора Володимира Сергійчука. Серед них і публікація в газеті "Сурма" "Як Марта Гавришко повчає міністра освіти і науки України" (завантажити).



***


Ще одна американська газета - "Свобода" передрукувала статтю професора Володимира Сергійчука "Як демократ Байден наслідує республіканця Рейгана" (завантажити).



***


Професор Володимир Сергійчук випустив у світ сімнадцятий випуск календаря-альманаха "Соборна пам’ять України" на 2023 рік (завантажити).





***


Перебуваючи 22 січня в Празі, професор Володимир Сергійчук разом з представниками української діаспори взяв участь у символічному Акті Злуки, який відбувся на історичному Карловому мосту.





***


Газета української діаспори в США "Сурма" надрукувала детальний звіт про виступ у Нью-Йорку професора Володимира Сергійчука.











***


На запрошення Української громади Бразилії професор Володимир Сергійчук узяв участь у презентації перекладеної на португальську мову його книги "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства" в Курітибі й Прудентополісі, а також виступив з лекцією на цю тему перед студентами юридичного факультету Університету в Сан-Пауло.







***


Професор Володимир Сергійчук виступив перед єврейською громадою Бостона (США) з лекцією про історичні українсько-єврейські відносини.





***


Журнал Союзу українок Америки "Наше життя" опублікував статтю професора Володимира Сергійчука "Україна повертає світові гідність".













***


За ініціативою Фундації Українського Вільного Університету в Нью-Йорку та Об’єднання "Самопоміч" професор Володимир Сергійчук виступив в Українському Конгресовому Комітеті Америки з доповіддю "Голодомор 1932 - 1933 років як складова геноциду українства": https://www.youtube.com/watch?v=38fEQB9PtlY





***


На запрошення Української громади Бразилії професор Володимир Сергійчук узяв участь у презентації перекладеної на португальську мову його книги "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства" в Курітибі й Прудентополісі, а також виступив з лекцією на цю тему перед студентами юридичного факультету Університету в Сан-Пауло.







***


Професор Володимир Сергійчук виступив перед єврейською громадою Бостона (США) з лекцією про історичні українсько-єврейські відносини.





***


У спеціальному випуску тбіліського журналу "Бізнес і право" вміщено статтю професора Володимира Сергійчука "Як Україну затягнули в Радянський Союз" (завантажити).



***


24 вересня професор Володимир Сергійчук узяв участь у програмі телеканалу "Утро февраля" про радянського дисидента Петра Григоренка.





***


Як голова правління громадської організації "Міжнародна асоціація дослідників Голодомору-геноциду" професор Володимир Сергійчук звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням на належному рівні вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років, коли було виморено голодом понад 10 мільйонів українців. Автор звернення наголошує, що про цей жахливий злочин ми маємо пам’ятати повсякчас, але нині, коли виповнюється 90 років з початку масового Голодомору 1932-1933 років, Українська Держава мусить нагадати світові про цю трагедію, яка стала однією з ланок у вчиненні геноциду української нації, що продовжується й донині шляхом збройної агресії на землях України.

Тож з метою належного увічнення пам’яті невинно загиблих від Голодомору пропонується:
  1. Звернутися до ООН з пропозицією оголосити 2023 рік Роком Голодомору-геноциду українців і за аналогією вшанування жертв Голокосту щороку в четверту суботу листопада вшановувати жертви Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років.
  2. Звернутися до глав Держав і парламентів світу щодо визнання Голодомору геноцидом.
  3. Виступити з ініціативою щодо проведення Міжнародного трибуналу над комуністичним тоталітарним режимом в ХХ ст., а також над організаторами і виконавцями геноциду над українцями сучасним рашистським режимом.

Крім того, висловлюється прохання взяти під контроль завершення будівництва Музею Голодомору-геноциду, ініціювати запровадження традиції з початком навчального року уроків пам’яті Голодомору-геноциду й продовжувати розслідування в рамках кримінального провадження Генпрокуратури та СБУ щодо остаточного визначення кількості жертв цією трагедії через виявлення й аналіз документів у кожній області.



***


Газета Верховної Ради України "Голос України" ось так проілюструвала статтю професора Володимира Сергійчука "Європейська армія вже воює - це українська!".





***


27 серпня професор Володимир Сергійчук обговорював на телеканалі Freedom національні проблеми Росії.





***


23 серпня професор Володимир Сергійчук поділився з глядачами каналу Freedom спогадами про утвердження національної символіки наприкінці 1980-х - на початку 1990 років, а також про значення України для розвитку Криму.





***


Газета "Голос України" ось так проілюструвала статтю професора Володимира Сергійчука "Синьо-жовтий прапор над Кремлем".





***


Професор Володимир Сергійчук 7 серпня взяв участь у програмі телеканалу Freedom, у якій йшлося про підтримку України діаспорою, зокрема у протистоянні агресії Російської Федерації. У телепередачі згадувалося також про кафедральну освітню програму "Світове українство в цивілізаційному поступі", яка готує фахівців з історії української діаспори.





***


Професор Володимир Сергійчук узяв участь у передачі телеканалу Freedom щодо злочину комуністичного режиму Москви в Катині, де 1940 року було розстріляно польських військовополонених.





***


Як один з ініціаторів заснування іменної медалі Симона Петлюри для журналістів професор Володимир Сергійчук узяв участь у нагородженні нових лауреатів, що відбулося в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.





***


У друкованих засобах масової інформації регулярно з’являються матеріали професора Володимира Сергійчука. Зокрема, 19 травня нові публікації були вміщені в "Україні молодій" і газеті Оборони Запорізького краю "Козацька слава".



***


У День вшанування жертв політичних репресій професор Володимир Сергійчук долучився до загальнонаціонального телемарафону, де навів конкретні факти з історії нищення українства.

Крім того, він висловив свою позицію щодо перейменування станцій київського метрополітену. Зокрема, пропонував не змінювати назву станції "Берестейська", оскільки це - назва української етнічної території, яка була всупереч волі місцевого населення включена Сталіним до складу радянської Білорусії в 1939 році.

Володимир Сергійчук також наголосив, що було б правильно, аби в наших назвах з’явилися означення й інших українських теренів, які опинилися сьогодні в складі Росії, - Стародубська, Слобожанська, Нижнє Подоння, Кубанська. Погодився з позицією ведучого програми, щоб з’явилася в Києві і станція метро "Кримська".



***


За ініціативою студентів кафедри історії світового українства професор Володимир Сергійчук 8 травня протягом двох годин відповідав на їхні запитання щодо актуальних проблем минулого України. Студенти виклали ці відповіді в інтернет: https://youtu.be/Kr8Vb-x2bOY

А протягом 8 і 9 травня Володимир Сергійчук брав участь у загальнонаціональному телемарафоні, де відповідав на конкретні запитання ведучих щодо порівняльного аналізу проблем Другої світової війни та сучасних подій в Україні.





***


У квітні професор Володимир Сергійчук опублікував в українських та зарубіжних засобах масової інформації низку матеріалів, у яких висвітлюються історичні аспекти російсько-української війни, в тому числі й доля українських етнічних теренів, що опинилися сьогодні в складі Росії, Білорусі та Молдови (завантажити).



***


Професор Володимир Сергійчук узяв участь у роботі дискусійної платформи "Культур-антропологічні аспекти російської військової агресії проти України", яку організував Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Рильського НАН України. Зокрема, ним порушувалося питання про посилення уваги Української держави щодо просвітництва української діаспори в близькому зарубіжжі, а також серед державних чиновників нашої країни.





***


У магазині української їжі в Калгарі (Канада) продається англомовна книга професора Володимира Сергійчука про видатних українців, виручка від якої передається на допомогу Україні.





***


Професор Володимир Сергійчук 8 квітня став першим відвідувачем читального залу університетської наукової бібліотеки імені М. Максимовича з початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну.







***


З початком широкомасштабної російсько-української війни професор Володимир Сергійчук регулярно готує публікації на актуальні теми через призму історії України. Вони друкуються у вітчизняних та зарубіжних засобах масової інформації, перекладаються на інші мови (завантажити).



***


Професор Володимир Сергійчук підготував уже 16-й щорічний календар-альманах "Соборна пам’ять України - 2022" (завантажити).





***


Бостонський відділ УККА поширив два фільми на основі виступу професора Володимира Сергійчука про підрахунок втрат під час Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років.

Українська версія:
https://www.youtube.com/watch?v=5NCKYuvio70

English version:
https://www.youtube.com/watch?v=TqPepgfA91w



***


Під час перебування в Північній Америці, професор Володимир Сергійчук дав інтерв’ю українському телебаченню Канади про результати підрахунків втрат від Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років.



***


Працюючи в архівах української діаспори в США, професор Володимир Сергійчук виступив водночас з лекціями про втрати від Голодомору-геноциду в Клівленді, Філадельфії, Нью-Йорку, Бостоні та Лос-Анджелесі.









***


У Вінніпегу (Канада) вийшла двомовна книга Галини Кравчук про трагедію українських переселенців до тамтешньої провінції Манітоба, коли вже на місці вселення загинули десятки дітей. Передмову до цієї книги написав завідувач кафедри історії світового українства Володимир Сергійчук. Він же був і упорядником книги Галини Кравчук "У чужій далекій стороні", яка була випущена кафедрою історії світового українства в серії "Творча спадщина української діаспори".







***


Досліджуючи фонди Українського музею-архіву в Клівленді (США), професор Володимир Сергійчук виявив українські газети, що виходили в 1930-х - 1940-х роках у Китаї.











***


Професор Володимир Сергійчук презентував в Укрінформі свою нову працю "Нариси з історії України".





***


Професор Володимир Сергійчук виступив на онлайн-конференції, яку Посольство Україні в Казахстані організувало до 30-річчя Незалежності.





***


Професор Володимир Сергійчук ініціював і керував Міжнародною науковою конференцією "Роль діаспори у третьому відродженні української державності", співорганізаторами якої виступили кафедра історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, Світовий Конгрес Українців та Міжнародний культурний центр "Сяйво". Крім відомих українських науковців, на конференції також виступили експрезиденти СКУ Аскольд Лозинський та Євген Чолій.
У рамках конференції відбулась презентація видань кафедри, які виходять у світ у серії "Творча спадщина української діаспори".





***


29 липня професор Володимир Сергійчук лекцією про третє відродження української державності започаткував новий лекторій Товариства "Знання" України, присвячений 30-річчю Незалежності України.





***


28 липня професор Володимир Сергійчук організував для студентів відео-академію пам’яті відомого діяча української діаспори Володимира-Юрія Даниліва з Торонто (Канада) з нагоди його 100-річчя від дня народження. Своїми спогадами про В.-Ю. Даниліва поділилися професор Петро Потічний і адвокат Павло Чумак, дочка Андрійка Данилів, а студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анастасія Кратюк, яка зупинилася на окремих штрихах біографії уродженця Львівщини, що завжди працював для України. Під час цього заходу було презентовано книгу професора Володимира Сергійчука про В.-Ю. Даниліва, що вийшла в серії "Українські державники".





***


Професор Володимир Сергійчук ініціював вихід у світ книги Галини Кравчук з Вінніпега (Канада) "У чужій далекій стороні", до якої написав вступне слово. 29 червня кафедра історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка презентувала це видання в серії "Творча спадщина української діаспори".





***


Кафедра історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка за ініціативою свого завідувача професора Володимира Сергійчука організувала відзначення 100-річчя від дня народження видатного українського підприємця й мецената Петра Яцика. Про нього розповідали люди, які його особисто знали: перший заступник голови Товариства "Україна" Станіслав Лазебник, засновник і багатолітній головний редактор газети "Урядовий кур’єр" Михайло Сорока, генеральний директор Національного музею літератури України Галина Сорока. У святочній академії, яка відбувалася з Бібліотеки імені Петра Яцика в Національному музеї літератури України, виступили і студенти кафедри Маргарита Дяченко та Ілля Коваль, які свого часу брали участь у Конкурсі української мови імені Петра Яцика.





***


Професор Володимир Сергійчук був модератором на презентації в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка книги ректора Євразійського університету імені М. Гумильова (Казахстан) Єрлана Сидикова "Шакарім", до якої й написав вступне слово. Крім того, казахському гостю було передано останні авторські монографічні видання.









***


Напередодні 22 травня, коли Україна вшановує пам’ять свого найвидатнішого сина, Володимир Сергійчук як голова правління Міжнародного культурного центру "Сяйво" вступним словом відкрив VІ Міжнародний проект-конкурс "Тарас Шевченко єднає народи", який заснований за ініціативою народної артистки України Галини Яблонської. Перед творчою елітою України, зокрема, народним артистом України, Героєм України Анатолієм Паламаренком, народним артистом України Олесем Харченком, головою правління Товариства "Знання" України Василем Кушерцем, котрі взяли участь у цікавій мистецькій програмі, учні Міжнародної школи "Меридіан" прочитали вірші Шевченка різними мовами.





***


Професор Володимир Сергійчук як голова правління Міжнародного культурного центру "Сяйво" взяв участь у передачі обідів для медперсоналу Київської міської клінічної лікарні № 3, які лікують хворих коронавірусом. Крім того, директору цього закладу Петру Іващенку вручено також деякі книги.









***


Професор Володимир Сергійчук виступив модератором круглого столу, присвяченому 150-річчю від дня народження Лесі Українки, який відбувся в Міжнародному культурному центрі "Сяйво".





***


За ініціативою професора Володимира Сергійчука й підтримки Міжнародного культурного центру "Сяйво" в Укрінформі відбувся в режимі он-лайн круглий стіл, присвячений 100-річчю заснування Українського вільного університету. Відомі вчені й політики, зокрема, Сергій Квіт, Віктор Шишкін, Петро Стецюк, Василь Костицький, Іван Білас, Мирослава Антонович, а також Богдан Футей зі США, у своїх виступах дали оцінку внеску УВУ в розвиток української науки й освіти, висловили побажання цьому першому і єдиному нині українському вищому навчальному закладі на чужині й надалі залишатися духовним центром нашої діаспори. Учасників круглого столу привітали ректорка УВУ, професорка Марія Пришляк (Мюнхен, Німеччина) і голова Фундації УВУ в Нью-Йорку доктор права Аскольд Лозинський.







***


Професор Володимир Сергійчук випустив черговий - уже 15-й підряд - щорічний календар-альманах "Соборна пам’ять України-2021" (завантажити).





***


Напередодні щорічного вшанування жертв Голодомору професор Володимир Сергійчук презентував у Національному музею Голодомору-геноциду книгу "Голодні, босі і роздіті. Українські діти в 1932 - 1933 роках", обкладинку якої й інші ілюстрації виконала його внука Олександра, учениця 9-го класу школи № 27 м. Києва.







***


Коли в університеті й школі канікули, то професор Володимир Сергійчук і його внук третьокласник Святослав знаходять собі заняття в рідному селі.







***


Професор Володимир Сергійчук долучився до акції Національного Музею Голодомору-геноциду щодо передачі бібліотекам України по 250 книг. Зокрема, подаровано 20 назв підготовлених ним різних книг.









***


1 липня професор Володимир Сергійчук обговорив з деканом історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іваном Патриляком підсумки дворічного існування кафедри історії світового українства та перспективи її розвитку.





***


21 травня професор Володимир Сергійчук як голова Міжнародного культурного центру "Сяйво" зустрівся з керівниками київської міської лікарні № 9, через яких передав разом із співробітниками своєї громадської організації 60 обідів для медичних працівників, які обслуговують хворих на коронавірус.









***


До 70-річчя від дня народження професор Володимир Сергійчук опублікував збірку вибраних статей за 2010 - 2020 роки під заголовком "В обороні української правди". А його земляк, заслужений будівельник України Анатолій Богуш презентував фільм про ювіляра під такою ж назвою. Посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=xnBkf8EsUUQ





***


Професор Володимир Сергійчук підготував черговий календар-альманах
"Соборна пам’ять України" - 2020 (завантажити).





***


17 січня професор Володимир Сергійчук як голова правління Міжнародного культурного центру "Сяйво" взяв участь у презентації ілюстрованої юними художниками книги "Повість минулих літ". Серед авторів ілюстрацій - його онука Олександра Сергійчук, учениця 8-го класу.









***


В інтернеті з’явилася російськомовна лекція професора Володимира Сергійчука про Голодомор-геноцид в Україні в 1932 - 1933 роках. Посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=yeFHMYjSUto



***


У мережі поширено відео з лекції професора Володимира Сергійчука в канадському Монреалі про втрати від Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років. Посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=Mt41RxDkrz0



***


Студенти історичного факультету взяли інтерв’ю в професора Володимира Сергійчука у зв’язку із заснуванням у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за ініціативою вже покійного Івана Драча і за підтримки ректора Леоніда Губерського кафедри історії світового українства. Посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=fgNkLkmb_Nk



***


На запрошення Посольства України в Азербайджані професор Володимир Сергійчук виступив перед українською громадою і студентами й викладачами Бакинського університету з лекцією про Голодомор-геноцид 1932 - 1933 років.





***


Професор Володимир Сергійчук виступив перед українськими громадами Ванкувера, Чикаго, Міннеаполіса, Бостона і Нью-Йорка про наслідки Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років в Україні, зокрема про дитячу смертність.

Завантажити документи:








***


18 жовтня професор Володимир Сергійчук презентував у Київській міській організації "Меморіалу" книгу "Ліквідація УГКЦ на Закарпатті. 1944 - 1949", яка вийшла за його редакцією.







***


18 жовтня професор Володимир Сергійчук виступив перед бібліотекарями Вишгородського району Київської області, де депутати місцевих рад від партії "Батьківщина" вирішили передати комплекти книг до сільських книгозбірень.







***


Голова Української громади Бразилії Вітторіо Соротюк презентував професорові Володимиру Сергійчуку сигнальний примірник перекладу португальською мовою книги "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства".





***


Від імені правління Міжнародного культурного центру "Сяйво" професор Володимир Сергійчук узяв участь в організованій Київською міською державною адміністрацією благодійній акції на допомогу малозабезпеченим родинам і вручив кільком десяткам їх продуктові набори.









***


Професор Володимир Сергійчук як голова правління Міжнародного культурного центру "Сяйво" вручив подарунки учасникам конкурсу юних моделей Києва.





***


27 лютого професор Володимир Сергійчук виступив у Державному архіві Київської області перед студентами й школярами з доповіддю про добу Директорії УНР.







***


Недавно професор Володимир Сергійчук передав військовослужбовцям батальйону імені Кульчицького останні свої праці, видані в тому числі за підтримки Міжнародного культурного центру "Сяйво".





***


У Різдвяні дні до хлопчиків і дівчаток, які навчаються в спеціалізованій загальноосвітній школі "Надія", що в Солом’янському районі Києва, професор Володимир Сергійчук завітав як голова правління Міжнародного культурного центру "Сяйво" з вітаннями й подарунками. Кожний учень одержав святковий набір, за який і діти, і присутні батьки були дуже вдячні.







***


Професор Володимир Сергійчук випустив черговий, 13-й календар-альманах "Соборна пам’ять України", де називаются важливі події українства, які треба не забути нинішнього року (завантажити).





***


У Софії 10 грудня професор Володимир Сергійчук виступив перед болгарською науковою громадськістю з доповіддю про Голодомор-геноцид 1932 - 1933 років в Україні. На лекції були присутні Посол України в Болгарії Віталій Москаленко та інші українські дипломати, які долучилися до організації цього виступу.





***


7 грудня професор Володимир Сергійчук виступив з доповіддю на Міжнародній конференції в Астані про роль історичної науки у формуванні національної свідомості.
За значний вклад у розвиток українсько-казахстанських наукових контактів доповідачу було вручено Почесну грамоту Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан.





***


6 грудня професор Володимир Сергійчук презентував свою книгу "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства" в Українському культурному центрі в столиці Казахстану Астані. У заході взяли участь депутат Парламенту Республіки Казахстан Юрій Тимощенко, колишній сенатор Гарифолла Єсім і директор Інституту історії держави Буркітбай Аяган.







***


Відома телеведуча Наталка Фіцич запросила професора Володимира Сергійчука як свого викладача історії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на прямий ефір розповісти про Голодомор-геноцид 1932 - 1933 років. Після передачі колишня студентка одержала в подарунок книгу свого викладача.







***


У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася презентація історії кафедри світового українства, в якій узяв участь Президент СКУ Євген Чолій.





***


22 листопада професор Володимир Сергійчук виступив з доповіддю на Форумі з Голодомору, де обгрунтував реальність кількості втрат у мінімум 7 мільйонів осіб. Оскільки модератор засідання Юрій Шаповал, попри обіцянку, не дав можливості відповісти на питання, то на прохання присутніх студентів відбулася спеціальна зустріч у переповненій 238-й аудиторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на якій було детально пояснено методологію підрахунку жертв Голодомору.







***


На відкритті Світового Конгресу Українців у Києві професор Володимир Сергійчук роздавав його делегатам свою книгу "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства". Серед тих, хто зацікавився цією працею були і перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, Дмитро Павличко, а також Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.









***


На запрошення Посольства України в Азербайджані професор Володимир Сергійчук 15 листопада виступив з доповіддю про Голодомор-геноцид в Україні в 1932 - 1933 роках.
На заході були присутні азербайджанські вчені, політики й журналісти, а також представники української громади цієї країни.





***


За сприяння Посольства України в Австрії 13 листопада професор Володимир Сергійчук виступив у Віденському університеті про Голодомор 1932-1933 років.





***


Перебуваючи у Вашингтоні, професор Володимир Сергійчук за сприяння Посла України в США Валерія Чалого зустрівся з відомим творцем ракетної техніки уродженцем Підляшшя Михайлом Яримовичем, про якого вже неодноразово писав як про видатного сина українського народу.





***


18 жовтня професор Володимир Сергійчук виступив перед українською громадою Монреаля (Канада) з доповіддю про втрати під час Голодомору 1932 - 1933 років.





***


Сімнадцятого жовтня професор Володимир Сергійчук презентував свою англомовну книгу про Голодомор-геноцид українства в Чикаго, де діє Фундація Українського геноциду, яка підтримала дане видання.





***


14 жовтня професор Володимир Сергійчук виступив у Нью-Йорку з лекцією про втрати українства під час Голодомору 1932 - 1933 років.







***


Дванадцятого жовтня професор Володимир Сергійчук виступив перед українською громадою Торонто (Канада) про втрати від Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років.







***


Десятого жовтня професор Володимир Сергійчук виступив перед українською громадою Вінніпегу (Канада) про втрати від Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років.









***


Дев’ятого жовтня професор Володимир Сергійчук виступив перед українською громадою Едмонтона (Канада) з доповіддю про втрати від Голодомору 1932 - 1933 років.





***


П’ятого жовтня професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук виступив на міжнародній науковій конференції, присвяченій 85-річчю Голодомору 1932 - 1933 роках в Україні, в Каліфорнійському університеті (Фресно, США) з доповіддю про нові документи про втрати від цієї трагедії.







***


Ось так завершено кількаденне збирання грибів у Карпатах.





***


Професор Володимир Сергійчук передав для бібліотек Збройних сил України 450 комплектів своїх історичних праць. Зокрема біографічні книги про Симона Петлюру і Всеволода Петріва, а також два томи творів Симона Петлюри.

Відео з Facebook



***


5 червня професор Володимир Сергійчук відвідав Прибережненську восьмирічну школу, в якій навчався з 1957 по 1965 рік. Разом з онуком Святославом сів за парту того часу в тому самому класі.







***


5 червня професор Володимир Сергійчук узяв участь у нараді за участю міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і державного секретаря міністерства Павла Полянського щодо об’єктивного висвітлення Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років у шкільних підручниках.





***


У другій половині травня професор Володимир Сергійчук узяв участь і виступив з такими доповіддями на наукових конференціях:
  • 17 травня на конференції "Національна політика радянського комуністичного режиму щодо українського народу та етнічних меншин в Україні (1919 - 1991 рр.) в Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова - "Масовий терор сталінського режиму проти польської етнічної меншини в Україні. 1920 - 1930 роки".
  • 24 травня на Міжнародній науковій конференції в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка "Українська і польська політична еміграція ХХ століття. Традиції, особистості, ідеї, риторика" - "Підтримка ІІ Річчю Посполитою українських голодуючих під час Голодомору- геноциду 1932 - 1933 років".
  • 24 травня на Міжнародній науковій конференції в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка "Виборюючи незалежність" - "Чи був гетьман Павло Скоропадський справжнім українським державником".
  • 24 травня на Міжнародній науковій конференції в Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова "Українська державність: крізь призму часу (до 100 річчя Української національно-демократичної революції 1917 - 1921 рр.) - "Проголошення УНР як черговий етап відродження української державності".
  • 25 травня на Міжнародній науковій конференції в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки "Волинь 43: міфи і реальність" - "Поляки в радянському партизанському русі в контексті трагедії Волині".




***


Професор Володимир Сергійчук вручив нагороди переможцям конкурсу "Мистецтво жити разом".







***


23 травня професор Володимир Сергійчук вручив нагороди переможцям ХУІ Всеукраїнського фестивалю мов і культур.





***


16 травня професор Володимир Сергійчук виступив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на Міжнародній науково-практичній конференції з проблеми голодоморів в Україні в ХХ столітті з доповіддю "Голодомор 1932 - 1933 років: геноцидом визнається, необхідно вшанувати всіх невинно убієнних".
У ході конференції перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів і міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вручили професору Володимиру Сергійчуку Почесну грамоту Верховної Ради України.







***


14 травня професор Володимир Сергійчук узяв участь у нагородженні переможців VІ Всеукраїнського конкурсу "Малюнок, лист, вірш до мами".





***


11 травня професор Володимир Сергійчук узяв участь в урочистостях, присвячених 90-річчю від дня народження видатного письменника сучасності Чингіза Айтматова, наступником якого був на посаді голови Міжнародної громадської організації Платформа Діалог Євразії.





***


Для підготовки виступу на Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 85-річчю Голодомору-геноциду, професор Володимир Сергійчук у квітні - травні відвідав державні архіви Черкаської, Кіровоградської, Хмельницької, Київської, Одеської й Вінницької областей, де виявив велику кількість документів, що засвідчують геноцидний характер цього злочину. Особливо виразним свідченням про втрати українства є довідка про відвідування занять з вересня 1932 по червень 1933 року учнями 4Б класу Хацьківської школи, що в Смілянському районі нинішньої Черкаської області.





***


10 квітня професор Володимир Сергійчук узяв участь в міжнародній науково-практичній конференції "Пропаганда та журналістика у добу інформаційного протиборства: проблеми та виклики", на якій презентував перекладену в Україні книгу про видатного сина казахського народу Аліхана Букейхана, а також нагороджував авторів кращих виступів.







***


До 100-річчя визнання Української Народної Республіки і підписання українсько-турецького договору Українсько-турецький культурний центр "Сяйво" організував в Укрінформі презентацію книг професора Володимира Сергійчука. Остання з них - "Відродження українства. 1914 - 1922", яка видана за підтримки "Сяйва".







***


Професор Володимир Сергійчук
6 березня 2018 узяв участь в прес-конференції в Укрінформі, яку Всеукраїнська громадська правозахисна організація "Меморіал імені Василя Стуса" приурочила до підготовки 16 травня 2018 року під патронатом Президентів України Леоніда Кравчука, Віктора Ющенка Міжнародної наукової конференції, присвячної трьом голодоморам в Україні в ХХ столітті. Як дослідник Голодомору 1932 - 1933 років професор Володимир Сергійчук представив нові документи (завантажити) з колишніх таємних архівів, які підтверджують його висновок про втрати українського народу в кількості щонайменше 7 мільйонів осіб.







***


Професор Володимир Сергійчук узяв участь в обговоренні концепції початку літочислення Української державності, яка відбулася в першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва за участю Президентів України Леоніда Кравчука і Віктора Ющенка. Детальніше: https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2399779-ukrainskoturecki-zvazki-do-100ricca-viznanna-ukrainskoi-narodnoi-respubliki.html







***


З початком Нового року професор Володимир Сергійчук випустив уже 12-й підряд щорічник "Соборна пам’ять України" (завантажити).



***


Професор Володимир Сергійчук узяв участь у відкритті в Національному музеї Голодомору - геноциду 1932 - 1933 років виставки "Нас вбивали, бо ми українці". Під час презентації виставки він дав відповіді на численні запитання працівників засобів масової інформації.





***


2 листопада професор Володимир Сергійчук виступив перед студентами Донецького національного університету імені В. Стуса, який тепер дислокується у Вінниці, з доповіддю про Симона Петлюру як українського державника. Крім того, оскільки деякі єврейські організації виступили з протестом щодо встановлення пам’ятника Петлюрі у Вінниці, професор Сергійчук дав інтерв’ю Вінницькій телекомпанії й обласному радіо стосовно ролі Симона Петлюри в обороні євреїв від погромів у 1917 - 1920 роках.





***


13 жовтня 2017 року професор Володимир Сергійчук виступив в Українському народному домі Нью-Йорка з доповіддю "Українські жертви ХХ століття".





***


13 жовтня 2017 року в карагандинському Будинку дружби Асамблеї народу Казахстану в рамках Межнародної науково-практичної конференції "Депортація народів в епоху тоталітаризму: історичні уроки" відбулася презентація книги професора Володимира Сергійчука "Депортація українців до Казахстану".



***


8 жовтня професор Володимир Сергійчук виступив на урочистій академії в Чикаго (США) , присвяченій Дню захисника Вітчизни, про 70-річчя масової депортації родин українських націоналістів до Сибіру й Казахстану.



***


6 жовтня професор Володимир Сергійчук виступив на Міжнародній науковій конференції в Каліфорнійському університеті (США) з доповіддю про ознаки Голодомору-геноциду в Україні в 1932 - 1933 роках і підрахунки втрат від нього. Гостра дискусія з приводу кількості втрат відбулася з американським демографом Олегом Воловиною, який, не працюючи в українських архівах, пробує довести кількість втрат в межах 3,5 - 3,9 мільйона осіб. Також професор Володимир Сергійчук виступив категорично проти підходу Генадія Побережного, який створюючи електронну карту Голодомору 1932 - 1933 років, узяв за базові дані перепис 1926 року, не врахувавши приріст населення УСРР станом на 1 січня 1932 року.





***


21 вересня 2017 року в Українсько-турецькому культурному центрі "Сяйво" відбувся круглий стіл "За національні права", присвячений 100-річчю ініційованого Українською Центральною Радою у Києві з’їзду поневолених народів. Голова правління Українсько-турецького культурного центру "Сяйво", професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук, який виступив ініціатором цього заходу, був і модератором, надаючи слово запрошеним поважним гостям: народним депутатам України Олегу Барні й Оксані Білозір, міністру закордонних справ України в 2007 – 2009 роках Володимиру Огризку, Надзвичайним і Повноважним Послам України Ігореві Турянському й Володимиру Чорному, заступнику директора Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, професору Олександру Майбороді, а також своїм студентам.





***


Професор Володимир Сергійчук виступив у Кишиневі перед студентами Молдови й України з лекцією про Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства, яку прийшов послухати й відомий громадсько-політичний діяч і літератор Борис Маріан - 1957 року його виключили з Київського університету й засудили на 5 років за підтримку Угорської революції й пропозиції щодо реформування СРСР у світлі рішень ХХ з’їзду КПРС.

Під час перебування в Кишиневі Володимир Сергійчук відвідав Національний архів Республіки Молдова, де виявив невідомі документи про українських селян, які намагалися врятуватися від голоду в Румунії.





***






***


Як голова правління Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" проф. Володимир Сергійчук 16 травня 2017 року взяв участь у нагородженні переможців Українського етапу ХV Міжнародного фестивалю мов і культур.





***






***


11 травня 2017 року у Київському Палаці дітей та юнацтва професор Володимир Сергійчук узяв участь у нагородженні переможців Всеукраїнського творчого конкурсу "Малюнок, лист, вірш до мами", приуроченого до Дня матері. Цього року до участі у творчих змаганнях, які Українсько-турецький культурний центр "Сяйво" вже п’ятий рік поспіль організовує для школярів нашої країни, надійшло 2765 малюнків, 2156 листів і 2744 віршів.





***






***


11 травня професор Володимир Сергійчук узяв участь в Інституті історії України НАН України в "круглому столі", присвяченому Голодомору 1946 - 1947 років, де виступив з доповіддю про пропагандистську діяльність ОУН-УПА під час цієї трагедії українського народу.





***


Як голова правління Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" професор Володимир Сергійчук узяв участь у Львові в нагородженні переможців попереднього етапу ХV Міжнародного фестивалю мов і культур.





***


Під час перебування в США професор Володимир Сергійчук виступив з доповіддями про Патріарха Йосифа Сліпого перед українськими громадами Лос-Анджелеса, Чикаго, Орландо і Стемфорда.





***






***


Кожному студенту-заочнику, який воює на сході України, професор Володимир Сергійчук передає в зону бойових дій виготовлені у фронтовому форматі свої книги "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства" і "Симон Петлюра - творець армії і держави".





***


29 - 30 січня 2017 року професор Володимир Сергійчук у складі делегації українських істориків побував на запрошення Фінського національного комітету Асоціації "Історики без кордонів" у Гельсінкі, де виступив з доповіддю про проблеми українсько-російських відносин у ХХ столітті. На влаштованому міністром закордонних справ Фінляндії прийомі високопосадовцям МЗС цієї країни було передано англомовні книги автора "Український Крим" і "Що дала Україна світові".





***


29 січня 2017 року під час зустрічі в Посольстві України в Латвії з тамтешньою українською діаспорою професор Володимир Сергійчук передав її представникам бібліотечку своїх книг.





***


У рамках щорічного вшанування видатних спортсменів і тренерів України всіх поколінь "Спортивне сузір’я – 2016" професор Володимир Сергійчук як голова правління Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" разом з видатним спортсменом Сергієм Бубкою вручив номінацію "ЧЕМПІОН РОКУ" чемпіону Ігор ХХХІ Олімпіади Юрію Чебану.





***


10 грудня професор Володимир Сергійчук зустрівся в Українському центрі культури і науки в Астані з казахськими вченими, які досліджують історію власного національно-визвольного руху, зокрема, повстання в 1986 році.





***


8 грудня професор Володимир Сергійчук виступив на Міжнародній науково-практичній конференції "Аліхан Букейхан та історичні основи незалежного Казахстану" в Караганді з доповіддю "Щоб не загубити киргизьке господарство..." (до 120-річчя співпраці Аліхана Букейхана з Федором Щербиною).
Перебуваючи в Караганді, професор Володимир Сергійчук мав можливість ознайомитися з документами обласного архіву, в яких відображено життя українських спецпереселенців у так званому Карлазі.



***


2 і 3 грудня професор Володимир Сергійчук у Харкові виступив з лекціями перед студентами Харкова і Хмельницького з лекціями в рамках семінару "Пам’ятати заради майбутнього". Усім їм було передано книгу "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства".





***


30 листопада професор Володимир Сергійчук як член Комітету з премії імені Омеляна Ковча взяв участь у нагородженні нових лауреатів, яке відбулося в Дніпрі. Крім того, ним було передано головному лікареві обласної лікарні імені І. Мечникова Сергієві Риженку кілька десятків власних книг для бібліотеки цієї медичної установи, де рятують поранених на Донбасі бійців Збройних сил України.





***


Професор Володимир Сергійчук як голова правління Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" 29 листопада вручив переможцям фіналу ХХУ Фестивалю дітей та молоді з функціональними обмеженнями цінні подарунки, побажавши їм і їхнім батькам витривалості й мужності в досягненні нових творчих здобутків.





***


29 листопада порофесор Володимир Сергійчук виступив на круглому столі у Верховній Раді України, присвяченому Всеукраїнському референдуму 1 грудня 1991 року.



***


24 листопада в офісі Українсько – турецького культурного центру "Сяйво" в Києві професор Володимир Сергійчук був модератором на презентації ювілейних видань, присвячених 150-річчю Михайла Грушевського. Свої праці представили Ігор Гирич, Світлана Панькова, професор Дрогобицького університету імені Івана Франка Віталій Тельвак, кандидат історичних наук Оксана Юркова, науковий співробітник історико – меморіального музею Михайла Грушевського у Києві Ганна Кандаурова.

Авторів і видавців привітали теплими словами народний депутат України Оксана Білозір, міністр закордонних справ України в 2007 – 2009 роках Володимир Огризко, Надзвичайний і Повноважний Посол України Ігор Турянський, декан факультету права і політології Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, професор Богдан Андрусишин, завідувач відділу Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України Віктор Даниленко, відомий письменник Павло Вольвач.





***


25 жовтня 2016 року на Міжнародній науковій конференції в Астані, присвяченій 30-річчю повстання казахів проти диктату Москви, на яку проф. Володимир Сергійчук не зміг прибути з технічних причин, зачитали його доповідь "Вплив повстання в Кзахстані в грудні 1986 року на активізацію національно-визвольного руху в Україні".



***


18 жовтня 2016 року проф. Володимир Сергійчук виступив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на Міжнародній науковій конференції, присвяченій втратам українського народу в першій половині ХХ століття, з доповіддю "Документи відомчих архівних фондів УСРР як джерело до визначення кількості жертв Голодомору 1932-1933 років".



***


4 жовтня 2016 року проф. Володимир Сергійчук виступив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на Міжнародній науково-практичній конференції "Голодомор 1932-1933 років: втрати української нації" з доповіддю "Реальна оцінка людських втрат УСРР в 1932-1933 роках за офіційними документами українських архівів", в якій обгрунтував кількість жертв щонайменше в 7 мільйонів осіб.



***


29 вересня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич від імені Президента України вручила професорові Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимирові Сергійчуку, ювілейну медаль "25 років незалежності України".
Того ж дня Володимир Сергійчук виступив з доповіддю "Справді поет української національної честі" на Всеукраїнській науково-практичній конференції "Титан духу і чину", присвяченій 160-річчю від дня народження Івана Франка.





***


16 вересня проф. Володимир Сергійчук виступив на організованій "Львівською політехнікою" і Українсько-турецьким культурним центром "Сяйво" Міжнародній конференції "Михайло Грушевський: знане і незнане" з доповіддю"Визначення окремішності української нації - один з найголовніших результатів наукової діяльності Михайла Грушевського".





***


3 і 4 вересня проф. Володимир Сергійчук виступив з лекціями перед членами Молодого руху на Херсонщині.



***


Проф. Володимир Сергійчук узяв участь у підготовці заяви представників громадськості України щодо ухвали польського парламенту про події на Волині в 1943 році. Він також узяв участь у зв'язку з цим у прес-конференції в Укрінформі й виступив у прямому ефірі "5 каналу".



***


26 серпня проф. Володимир Сергійчук узяв участь і виступив на круглому столі у Верховній Раді України з нагоди 25-річчя проголошення Акта про державну незалежність України.



***


20 і 21 серпня проф. Володимир Сергійчук як делегат УІ Світового форуму українців керував гуманітарною секцією, яка запропонувала до резолюції актуальні питання майбутнього нашої нації.



***


За поданням Київського національного університету імені Тараса Шевченка Президент України 19 серпня нагородив проф. Володимира Сергійчука ювілейною медаллю "25 років незалежності України".



***


12 серпня проф. Володимир Сергійчук виступив перед українською громадою Чикаго про свої останні пошуки щодо встановлення кількості жертв Голодомору - геноциду українського народу в 1932 - 1933 роках. Такий же виступ відбувся і в Бостоні 14 серпня.





***


На початку липня професор Володимир Сергійчук працював в архівах Азербайджану і Грузії, де виявив велику кількість документів про українську діаспору в Закавказзі. Частину матеріалів було передано в копіях Посольству України в Азербайджанській Республіці.

Крім того, під час перебування в Тбілісі відбулася зустріч з президентом університету "Грузія" Гіулі Аласанія, колегою по спільній роботі в Міжнародній громадській організації Платформа "Діалог Євразії".





***


17 червня 2016 року голова установчого комітету Українсько-турецького культурного центру "Сяйво", професор Володимир Сергійчук був модератором Міжнародного круглого столу "Правда минулого: сприйняття через художню літературу й історичну науку", який відбувся в Анкарі (Туреччина) в приміщенні місцевої філії Фонду журналістів і письменників Туреччини.





***


4 червня професор Володимир Сергійчук разом з народними депутатами України Світланою Войцеховською і Анною Романовою та головою правління Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" Гьокханом Деміром узяв участь у заключному фіналі 14-го Міжнародного фестивалю мов і культур, який відбувся в Брюселі (Бельгія).





***


Разом з українською делегацією, яка перебувала на 14-му Міжнародному фестивалі мов і культуру Дюсельдорфі (Німеччина), професор Володимир Сергійчук відвідав госпіталь бундесферу в Гамбурзі, де лікуються важкопоранені українські воїни, й передав для них бібліотечку своїх книг.





***






***


21 травня професор Володимир Сергійчук виступив у Вінниці перед студентами обласного центру, а також Кіровоградської й Донецької областей про Голодомор-геноцид 1932 - 1933 років і український національно-визвольний рух у Другій світовій війні. Того ж дня він презентував у греко-католицькому храмі Вінниці свою книгу "Українські державники: Андрей Шептицький".





***


З 17 по 20 травня професор Володимир Сергійчук як голова установчого комітету Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" супроводжував групу ректорів українських вишів до Португалії, де відбулися зустрічі в 3 університетах Лісабону.





***


3 травня на Байковому цвинтарі в Києві професор Володимир Сергійчук узяв участь увшануванні видатного українського державника Миколи Міхновського, який тут похований.





***


22 квітня професор Володимир Сергійчук взяв участь у відкритті українського фіналу 14 Міжнародного фестивалю мов і культур, який відбувся в Українському домі в Києві.





***






***


8 квітня професор Володимир Сергійчук узяв участь у Міжнародній науковій конференції "Українсько – турецьке співробітництво заради прогресу: освіта, наука, культура", яка відбулася 8 квітня 2016 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.Його виступ стосувався історичної складової українсько-турецьких відносин як запоруки поглиблення порозуміння між нашими народами.





***






***


31 березня професор Володимир Сергійчук виступив з доповіддю "Врахування власних історичних традицій як одна з умов оптимального вибору алгоритму цивілізаційних стосунків" на ініційованій Українсько-турецьким культурним центром "Сяйво" Міжнародній конференції в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, присвяченій викликам ХХІ століття. Усім виступаючим було передано його книгу "Українські державники: Андрей Шептицький", випущену за сприяння центру "Сяйво".





***


24 березня професор Володимир Сергійчук у Посольстві України в Португалії узяв участь у зустрічі з українською громадою цієї країни. Ним передано книги "Українські державники: Андрей Шептицький" і "Голодомор 1932 - 1933 роківяк геноцид українства" для українських громад Португалії, комплект своїх праць для бібліотеки Посольства і дано інтерв’ю для українського суспільного телебачення Португалії.





***


18 березня професор Володимир Сергійчук як голова установчого комітету Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" узяв участь у нагородженні переможців українського етапу Міжнародного фестивалю мов і культур, що відбувалося в Українському домі в Києві.





***


11 березня професор Володимир Сергійчук презентував у Національному музеї жертв Голодомору 1932 - 1933 років віднайдені ним нові архівні документи, які дають можливість стверджувати про втрати від цієї трагедії щонайменше в 7 мільйонів.





***


9 березня професор Володимир Сергійчук головував на Міжнародному круглому столі в Львівському національному університеті імені І. Франка, присвяченому впливу Першої світової війни на майбутнє України й Туреччини. Того ж дня в присутності голови правління Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" в Києві Гьокхана Деміра, який підтримав це видання фінансово, він передав 100 примірників своєї книги "Українські державники: Андрей Шептицький" Львівській обласній бібліотеці. 10 березня така ж акція відбулася в Стрийській міській бібліотеці, де передано 100 примірників цієї книги для бібліотек Стрия, Моршина, Трускавця, Дрогобича, Стрийського, Сколівського, Миколаївського, Дрогобицького, Самбірського, Старосамбірського й Турківського районів.





***






***






***


19 лютого професор Володимир Сергійчук узяв участь у заходах Посольства України в Азербайджанській Республіці, присвячених другій річниці Революції Гідності, виступивши перед бакинськими журналістами й представниками української громади в цій країні.

А 20 лютого відбулася зустріч з українцями Азербайджану, на якій ішлося про історію української державності.





***


6 лютого професор Володимир Сергійчук як голова установчого комітету Українсько-турецького культурного центру "сяйво" вручив сертифікати про закінчення курсів турецької мови першій групі слухачів.





***


3 лютого професор Володимир Сергійчук виступив на ІІІ Бандерівських читаннях у столичному Будинку вчителя з доповіддю "З власною гідністю і повагою до рідних традицій".



***


Редакція газети "Нація і держава" передала військовим розвідникам книги професора Володимира Сергійчука.





***


12 грудня професор Володимир Сергійчук ініціював у Яворівській центральній районній бібліотеці Львівської області відзначення 90-річчя від дня народження професора Володимира Стойка, презентуючи його книгу "Для народу і науки". Вона, як і книга Аскольда Лозинського "Моє бачення" і дослідження Володимира Сергійчука "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства" була передана в усі бібліотеки Яворівського району, де в Жорниськах народився Володимир Стойко.









***


11 грудня професор Володимир Сергійчук на прохання викладачів вищих навчальних закладів Львова презентував свою книгу "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства". До бібліотек львівських вищів також було передано книги Володимира Стойка "Для народу і науки" і Аскольда Лозинського "Моє бачення".





***


11 грудня професор Володимир Сергійчук головував на Міжнародній науковій конференції "Сучасні українсько-турецькі відносини: прискорення через чорноморський діалог", яка відбулася в Львівському національному університеті імені Івана Франка. Тема його доповіді: "Історичні традиції взаєморозуміння як база для зміцнення українсько-турецьких міждержавних відносин на сучасному етапі".





***


20 листопада професор Володимир Сергійчук виступив на Міжнародній наукові конференції "Війна ідентичностей: Росія проти Заходу" в Дипломатичній академії України з доповіддю "Історія по-російськи: підміна понять та маніпулювання фактами".



***


19 листопада професор Володимир Сергійчук виступив на Міжнародній науково-практичній конференції "Література руху опору: вияви національної ідентичності" в Інституті філології Київського національного універси тету імені Тараса Шевченка з доповіддю "Рух опору в документах таємного архіву Компартії України 1940 - 1980-х років ХХ ст.".



***


12 листопада професор Володимир Сергійчук виступив на Міжнародній науковій конференції в Київському університеті імені Бориса Грінченка "Освіта для сталого розвитку: міжконтинентальний діалог інтелектуалів" з доповіддю "Місійна жертовність учителя".





***


25 жовтня професор Володимир Сергійчук презентував свою книгу "Українські державники: Андрей Шептицький" перед парафіянами Церкви Святого Василія в Києві.





***


17 жовтня професор Володимир Сергійчук презентував свою книгу "Українські державники: Андрей Шептицький" перед викладачами релігійних навчальних закладів різних конфесій.





***


9 - 11 жовтня професор Володимир Сергійчук у Тернополі, Івано-Франківську й Коломиї взяв участь у презентації його книги "Українські державники: Андрей Шептицький".





***


1 жовтня у Мистецькій галерії Київського національного університету імені Тараса Шевченка за участю Глави Української греко-католицької церкви Святослава (Шевчука) і проректора з міжнародних зв’язків Петра Беха відбулася презентація книги "Українські державники: Андрей Шептицький".





***


30 вересня професор Володимир Сергійчук узяв участь у презентації в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка книги Аскольда Лозинського "Моє бачення", яка вийшла за його редакцією.





***


22 вересня професор Володимир Сергійчук презентував на круглому столі в Інституті мистецтвознавства, фольклористики й етнології НАН України свою працю "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства", підготовлену за підтримки Фонду українського голодомору (США) для вояків АТО.





***


15 вересня 2015 року професор Володимир Сергійчук виступив перед громадськістю Доманівського району Миколаївської області з доповіддю про актуальні проблеми історії України. Для всіх шкільних бібліотек району передано комплекти його календаря-альманаха "Соборна пам’ять України" і останнє дослідження автора "Голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українства".





***


Професор Володимир Сергійчук узяв участь у відкритті пам"ятника землякам з Ружинського району Житомирської області, які загинули за волю України в Донбасі.





***


17 серпня професор Володимир Сергійчук презентував в Українському національному музеї в Чикаго своє нове дослідження "Голодомор 1932-1933 років як геноцид українства".



***


16 серпня професор Володимир Сергійчук презентував у Бостоні (США) перед громадою тамтешньої Української греко-католицької церкви свою нову книгу "Українські державники: Андрей Шептицький".



***


Професор Володимир Сергійчук виявив у Центральному державному архіві Республіки Укбекістан під час поїздки до Ташкента велику кількість документів, що стосуються українців Туркестану в 1917 - 1924 роках.



***


30 травня професор Володимир Сергійчук у складі української делегації узяв участь у відкритті ХІІІ Міжнародного фестивалю мов і культур у Дортмунді (Німеччина).





***


Вітаючи 28 травня Посла Азербайджану Ейнуллу Мадатлі з Днем Республіки, професор Володимир Сергійчук передав йому збірник наукових статей "Україна - Туреччина", випущений за сприяння Українсько-турецького культурного центру "Сяйво" в Києві.





***


15 і 16 травня професор Володимир Сергійчук прочитав у Коломиї лекції з актуальних проблем історії України студентам Сум й Івано-Франківська.





***


Під час перебування в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемільова професор Володимир Сергійчук вручив йому свою книгу "український Крим" українською й англійською мовами. Зліва - ректор університету Леонід Губерський.





***


Професор Володимир Сергійчук прочитав для відвідувачів Національного музею історії України лекцію про діяльність націоналістичного підпілля на Наддніпрянщині в роки Другої світової війни.





***


8 травня в ефірі телеканалу "Культура" професор Володимир Сергійчук висловив свої міркування щодо вшанування пам’яті полеглих і відзначення Дня перемоги.





***


Під час останньої сесії ПАРЕ депутати Верховної Ради України передали для своїх європейських колег англомовну книгу професора Володимира Сергійчука "Український Крим".



***


4 травня професор Володимир Сергійчук прочитав для відвідувачів Національного музею історії України лекцію про діяльність радянських партизанів під час гітлерівської окупації.





***


Професор Володимир Сергійчук 24 квітня виступив на Всеукраїнській науковій конференції в Дрогобицькому педагогічному університеті з доповіддю про діяльність Симона Петлюри у Львові в 1905 році.



***


Професор Володимир Сергійчук 18 квітня передав для бібліотеки 72-ї Білоцерківської бригади, в якій його земляки з Ружинського району Житомирської області захищають Україну на сході, комплект своїх книг.



***


Колектив Ружинської середньої школи на Житомирщині, яку закінчував 1967 року професор Володимир Сергійчук, запросив свого колишнього учня на зустріч з нагоди його 65-річчя. На зустріч, що відбувалася в присутності голови районної державної адміністрації Н. Г. Скавінської, всім школам Ружинського району було передано комплект останніх книг Володимира Сергійчука.





***


22 лютого професор Володимир Сергійчук презентував в Українській Вільній Академії наук (Нью-Йорк) свою книгу "Українські державники: Тарас Шевченко".

Крім того, під час перебування в США він презентував у Науковому Товаристві імені Шевченка (Нью-Йорк) підготовлену ним книгу праць покійного професора Володимира Стойка "Для народу і науки" і виступив перед українською громадою Бостона.





***


3 лютого 2015 року професор Володимир Сергійчук узяв участь і виступив на нараді у віце- прем'єр-міністра України Вячеслава Кириленка, на якій обговорювалося питання щодо викладання українознавчих дисциплін у вищих навчальних закладах, зокрема, історії України.

***


5 грудня професор Володимир Сергійчук узяв участь у прес-конференції, присвяченій підписанню в Києві Меморандуму політичних та громадських організацій Альянсу Балто - Чорноморських Націй (АБЧН).





***


2 грудня професор Володимир Сергійчук виступив з доповіддю "Історичні традиції українського душпастирства" на Всеукраїнській науково-практичній конференції "Християнська проповідь у місцях несвободи. Історія і сучасність України", що відбулася в Києві.

***


21 листопада 2014 року в Києві професор Володимир Сергійчук виступив з доповіддю "Історичні аспекти творення Балто-Чорноморського союзу" на Міжнародній науково-практичній конференції "Балто-Чорноморський регіон: суспільно-політичні актуалії".





***


19 листопада професор Володимир Сергійчук організував для студентів Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка зустріч з видатним українським поетом і громадським діячем Дмитром Павличком.





***


13 листопада професор Володимир Сергійчук від імені Платформи "Діалог Євразії" привітав учасників Міжнародної науково-практичної конференції "Соціальні комунікації в інтеркультурному просторі: міжконтинентальний діалог інтелектуалів", яка відбулася в Київському університеті імені Бориса Грінченка.

***


3 листопада професор Володимир Сергійчук виступив з доповіддю на тему "Українсько-турецькі відносини в добу козацтва" на Міжнародній науковій конференції в університеті міста Сакарія (Туреччина). Крім того, він головував на "круглому столі" в названому університеті, присвяченому кримському питанню, а також узяв участь в дискусії на цю тему, яка відбулася в університеті м. Білєнджик.





***


25 жовтня професор Володимир Сергійчук як член Комітету з вшанування пам'яті священномученика Омеляна Ковча узяв участь у церемонії вручення відзнак новим лауреатам, що відбулася в Львівському оперному театрі.

***


25 вересня 2014 року професор Володимир Сергійчук вручив свою нову книгу "Українські державники: Тарас Шевченко" німецькому шевченкознавцю Вальтеру Кошмалю з Регенсбурга, який у присутності ректора Киїівського національного університету імені Тараса Шевченка виступив перед науковцями навчального закладу.





***


16 вересня 2014 року професор Володимир Сергійчук виступив на підкомітетських слуханнях у Верховній Раді України "Трагедія українців Закерзоння - злочин комуністичного режиму" (до 70-их роковин початку депортації українців з території Польщі) з доповіддю на тему: "Депортації 1944 - 1951 років як складова комуністичної політики геноцидів українства".

***


12 вересня професор Володимир Сергійчук передав тимчасово виконуючому обов'язки командира 26-ї Бердичівської артилерійської бригади, до якої мобілізовані його земляки з Ружинського району Житомирської області, підполковникові Олександрові Крсеку свої праці з 30 книг як дар для бібліотеки цього військового з'єднання.

Раніше такі ж бібліотечки подаровані для земляків з 95-ї Житомирської аеромобільної бригади, а також для центральних госпіталів Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ і Державної прикордонної служби.





***


17 липня професор Володимир Сергійчук виступив перед колективом Головного управління розвідки Міністерства оборони України про Декларацію про державний суверенітет УРСР від 16 липня 1990 року як один з етапів відродження української державності.





***


З 1 по 10 липня професор Володимир Сергійчук побував в архівах Казахстану, зокрема, в Петропавлівську й Актобе, де виявив багато нових документів з історії української громади цієї країни.

***


25 червня професор Володимир Сергійчук узяв участь в програмі Радіо "Київ" про невідому Україну. Цього ж дня він виступив на "круглому столі" "Комунізм в Україні: доктрина, практика, злочини", який відбувся в Національній Спілці письменників України.





***


9 червня професор Володимир Сергійчук як почесний голова Платформи "Діалог Євразії" виступив у Стамбулі перед генеральними консулами країн, делегації яких входять до Платформи, з інформацією про поточну діяльність цієї міжнародної громадської організації.





***


22 травня професор Володимир Сергійчук виступив в Обухові Київської області з доповіддю "Проблема збереження української нації в творчості Тараса Шевченка" на Всеукраїнській науковій літературно-краєзначій конференції "Тарас Шевченко в духовному житті України".



***


21 травня професор Володимир Сергійчук виступив з доповіддю "Документи "Союзу Визволення України" в Національному архіві Канади" на Міжнародній науковій конференціяї "Перша світова війна: історичні долі держав і народів" в Києві.



***


21 травня професор Володимир Сергійчук виступив Українська етнічність у контексті сучасного міжкультурного діалогу "в Національній академії державного управління при Президентові України на засіданні "круглого столу" "Культурне різномаїття в ім'я діалогу та розвитку".



***


16 травня 2014 року в Київському Палаці дітей та юнацтва професор Володимир Сергійчук як почесний голова Міжнародної громадської організації Платформа "Діалог Євразії" узяв участь у вшануванні переможців конкурсу "Малюнок, вірш, лист мамі", який організувало правління Українсько-турецького центру "Сяйво".







***


15 травня професор Володимир Сергійчук як почесний голова Міжнародної громадської організації Платформа "Діалог Євразії" і співзасновник Українсько-турецького культурного центру в Києві взяв участь Посольстві Туреччини в Києві у вшануванні жертв аварії на шахті неподалік Ізміра.



***


13 травня 2014 року профессор Володимир Сергійчук виступив на "круглому столі" "Крим у новітній історії України", який відбувся в Інституті історії України, з доповіддю "Економічна складова передачі Криму до УРСР в 1954 році".



***


28 квітня 2014 року професор Володимир Сергійчук головував на презентації в Українсько-турецькому культурному центрі "Сяйво" в Києві на презентації книги "Україна - Туреччина", підготовленої за сприяння цієї громадської інституції. Виступає відомий письменник Андрій Курков.





***


25 квітня професор Володимир Сергійчук як почесний голова Платформи "Діалог Євразії" і один з фундаторів Українсько-турецького культурного центру в Києві узяв участь у відкритті 12-го Міжнародного фестивалю мов і культур.





***


23 квітня у Миколаєві професор Володимир Сергійчук передав виведеним з Криму льотчикам під командуванням полковника Юлія Мамчура бібліотечку своїх книг.



***


За сприяння голови Централі українських організацій Бразилії Віторіо Соротюка і Почесного консула України в штаті Парана Маріана Чайківського 28 березня професор Володимир Сергійчук виступив перед українцями в місті Курітиба. Відбулися також зустрічі з українцями в інших населених пунктах штату, зокрема, в місті Прудентополісі.





***


22 березня професор Володимир Сергійчук на запрошення Владики Даниїла Козлінського виступив перед вірними УГКЦ в столиці аргентинської провінції Місьйонес Посадосі. Крім того, Владика Даниїл організував поїздку до перших поселень українців у Аргентині, зокрема до колонії Апостоліс.





***


На запрошення товариства "Просвіта" в Аргентині професор Володимир Сергійчук виступив 19 березня 2014 року перед українською громадою Буенос Айреса та околиць про події в сучасній Україні.





***


23 лютого професор Володимир Сергійчук презентував в Українській Вільній Академії Наук у Нью-Йорку підготовлену за його редакцією книгу "Українці Санкт-Петербурга, Петрограда, Ленінграда". Президенту УВАН-у Альберту Кіпі було передано також друге видання книги "Український Крим" і календар-альманах "Соборна пам’ять України - 2014".

Крім того, професор Володимир Сергійчук узяв участь у заходах Української громади Нью-Йорка з вшанування пам’яті Героїв Євромайдану і дав інтерв’ю телеканалу Ель Джазіра і російській редакції "Голосу Америки".





***


Професор Володимир Сергійчук 11 і 12 лютого презентував у Золочеві, Перемишлянах, Миколаєві й Новому Роздолі Львівської області свій щорічний календар-альманах "Соборна пам'ять України", віддрукований для вказаних регіонів за сприяння народного депутата України Лідії Котеляк.

Крім того, було презентовано довідкове видання "Українці Санкт-Петербурга, Петрограда, Ленінграда..."





***


8 січня 2014 року професор Володимир Сергійчук виступив на науково-практичній конференції, присвяченій 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Ружинському районі Житомирської області.





***


Професор Володимир Сергійчук 1 січня 2014 року передав добірку своїх праць до Бібліотеки імені Слави Стецько, яку організував на Євромайдані в Києві Конгрес Українських Націоналістів. З цими книгами можуть знайомитися всі відвідувачі Євромайдану.





***


26 листопада професор Володимир Сергійчук як член Комітету з вшанування пам’яті Блаженного мученика отця Омеляна Ковча взяв участь у Римі в церемонії вручення нагород його імені новим лауреатам.

***


24 листопада професор Володимир Сергійчук узяв участь і виступив на громадянській панахиді української громади Італії, присвяченій 80-річчю голодомору - геноциду в Україні.

***


Як почесний голова Платформи "Діалог Євразії" професор Володимир Сергійчук узяв участь 22 листопада у Стамбулі в нараді голів національних комітетів цієї Міжнародної громадської організації, де було затверджено плани заходів на наступний рік.

***


20 листопада професор Володимир Сергійчук виступив у Залі Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка на Міжнародній науковій конференції, привяченій голодоморам в Україні в ХХ столітті, з доповіддю "Голодомор 1932 - 1933 років як найвідчутніший удар у складовій геноциду українства".

***


15 листопада професор Володимир Сергійчук виступив в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка перед членами Малої академії наук України з Київської області про Голодомор-геноцид 1932 - 1933 років в Україні. 15 листопада російська агенція (http://lenta.ru/articles/2013/11/15/ukraine/) помістила інтерв’ю професора Володимира Сергійчука про історію українсько-російських відносин, на яке в перший же день відгукнулося 765 читачів.

***


1 листопада професор Володимир Сергійчук виступив на ІІІ Бакинському міжнародному гуманітарному форумі з доповіддю "Заможність і благодійність: українська традиція допомоги в розвитку духовності".

***


28 жовтня професор Володимир Сергійчук виступив на Міжнародній науковій конференції в Києві з доповіддю "Започаткування українсько - азербайджанських міждержавних відносин на початку ХХ століття".

***


23 жовтня професор Володимир Сергійчук виступив у київському видавництві "Смолоскип" перед молоддю про діяльність Української Повстанської Армії.

***


22 жовтня професор Володимир Сергійчук виступив на УІІІ Міжнародному форумі україністів з двома доповіддями:
1. Шевченкова Голгофа як символ одвічного відродження українства і
2. Геноцид українства: причини, перебіг, наслідки.

***


15 жовтня професор Володимир Сергійчук у селі Кривошиїнці (батьківщина його батька) виступив перед вчителями історії Сквирського району Київської області про актуальні проблеми історії України. Зокрема, йшлося про голодомор 1932 - 1933 років як геноцид українського народу, події Другої світової війни тощо.

***


На запрошення голови українців Богемії Владислава Рогового професор Володимир Сергійчук виступив у Карлових Варах перед місцевою українською громадою. Зустрівся з легендарним полковником Миколою гулиним, який був організатором українського життя в Чехії в 1940- 1960-х роках. Вручив двотомник документів про Патріарха Йосифа Сліпого місцевій парафії Української гркео-католицької церкви отцю Андрію і виступив перед україністами Карлового університету в Празі про історію української еміграції.





















***


З 3 по 7 червня професор Володимир Сергійчук працював у бібліотеках та архівах Санкт-Петербурга, де віднайшов чимало цінних матеріалів, що стосуються української діаспори в цьому місті.

***


24 травня професор Володимир Сергійчук як почесний голова Платформи "Діалог Євразії" узяв участь у Міжнародній олімпіаді з турецької мови в Ізмірі (Туреччина), де презентував турецький варіант своєї книги "Що дала Україна світові".





***


20 травня професор Володимир Сергійчук як Почесний голова Міжнародної громадської організації Платформа "Діалог Євразії" (другий справа) узяв участь у науково-практичній конференції "Дні інформаційного суспільства", організованій Національною академією управління при Президентові України.





***


21 квітня професор Володимир Сергійчук презентував в Українській Вільній Академії наук (Нью-Йорк) написану спільно з Богданом Сергійчуком книгу "На межі двох світів. Українсько - турецькі відносини в середині ХVІ - на початку ХХІ століть". На фото: передача примірника книги президенту УВАН Альберту Кіпі для бібліотеки і підписання книг для учасників презентації.





***






***


15 лютого 2013 року професор Володимир Сергійчук виступив з лекцією про Патріарха Йосифа Сліпого на засіданні філософського клубу Запорізької державної інженерної академії. Крім того, було презентовано двотомник "Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки (1939 - 1987)".





***


Професор Володимир Сергійчук презентував для виборців 123 округу (Львівська область) свій черговий календар-альманах "Соборна пам’ять України - 2013", підготовленого за сприяння народного депутата України Лідії Котеляк. Водночас для шкіл і бібліотечних закладів Нового Роздола, Золочівського, Миколаївського і Перемишлянського районів він передав 240 бібліотечок книг Платформи "Діалог Євразії", до випуску яких спричинився як голова цієї міжнародної громадської організації.





***


Професор Володимир Сергійчук 12 січня 2013 року узяв участь у вечорі, присвяченому 120-річчю від дня народження військового міністра Армії УНР Всеволода Петріва, який організував Народний Рух України.





***


Напередодні Нового року професор Володимир Сергійчук організував зустріч народного депутата України Ярослава Федорчука з студентами Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які прорецензували його дилогію ’Волинянин’.





***


Першого грудня 2012 року Володимир Сергійчук в Анталії прозвітував на Х Форумі міжнародної громадської організації Платформа "Діалог Євразії" як її голова за виконану роботу протягом двох останніх років і передав повноваження представниці Білорусі Світлані Винокуровій. Відтепер професор Володимир Сергійчук є почесним головою цієї організації, про що засвідчує спеціальна відзнака, яку вручив йому віце-прем’єр-міністр Туреччини Алі Бабаджан. Водночас, користуючись присутністю на Форумі мами і бабусі Президента Грузії Михайла Саакашвілі, свого колишнього студента, професор Володимир Сергійчук вручив їм українські сувеніри, що символізують родинні обереги.





***






***


Професор Володимир Сергійчук організував відомому молдовському громадсько-політичному діячу, журналісту і письменнику Борису Маріану, який є головою Молдовського національного комітету Платформи "Діалог Євразії", зустріч із студентами Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де колись той навчався. До речі, Борис Маріан був першим студентом Київського університету, якого посадили до концтабору в період хрущовської "відлиги" за щире прагнення реформувати сталінський режим.





***


13 листопада 2012 року в Національній Спілці письменників України під головуванням Володимира Сергійчука як голови Платформи "Діалог Євразії" відбулася презентація українського перекладу книги турецького письменника Гаруна Токака "Вони не дочекалися світанку", який є одночасно співголовою цієї Міжнародної громадської організації. На трибуні - перекладач Ірина Прушковська, доцент Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.





***


10 жовтня 2012 року професор Володимир Сергійчук як голова Платформи "Діалог Євразії" виступив з вітальним словом на Міжнародній науковій конференції в Астані, присвяченій 100-річчю від дня народження Л. М. Гумильова, а також виголосив доповідь "Українські виміри євразійства". На фото серед учасників конференції: (справа - сенатор Парламенту Республіки Казахстан Гарифола Єсім, зліва - ректор Євразійського національного університету імені Л. М. Гумильова Єрлан Сидиков).





***


5 жовтня 2012 року професор Володимир Сергійчук як голова Платформи "Діалог Євразії" виступив на Бакинському гуманітарному форумі.





***


В українській греко-католицькій церкві Сергія і Вакха в Римі професор Володимир Сергійчук презентував двотомник документів про Патріарха Йосифа Сліпого. Подібний захід відбувся і в Українському католицькому університеті в Римі.





***


Професор Володимир Сергійчук як голова Платформи "Діалог Євразії" мав у головному офісі цієї організації в Стамбулі зустріч з представниками української інтелігенції. Зліва направо: історик Ігор Гирич, голова Національної Спілки письменників України Віктор Баранов, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Білас.





***


16 березня професор Володимир Сергійчук презентував у Товаристві "Свята Софія" (Філадельфія, США) двотомник документів про Патріарха Йосифа Сліпого. Справа - президент Товариства "Свята Софія" Леонід Рудницький.





***


7 березня професор Володимир Сергійчук узяв участь у презентаціях двотомника документів про Патріарха Йосифа Сліпого в Підгайцях Тернопільської області (батьківщині Мирона Крамарчука, який, мешкаючи зі своєю дружиною Володимирою в Міннеаполісі (США), підтримав це видання), Івано-Франківську й Львові. Під час передачі книг до бібліотек були присутні народні депутати від партії "Батьківщина" Василь Деревляний, Дмитро Шлемко, Олександр Гудима і Степан Давимука, що разом зі своєю фракцією у Верховній Раді України також долучилися до підтримки цього видання.





***


29 лютого професор Володимир Сергійчук виступив перед студентами і викладачами Інституту історії Талліннського університету з лекцією "Український національно-визвольний рух у роки Другої світової війни".
Перебуваючи в Естонії, професор Володимир Сергійчук зустрівся з українськими громадами Таллінна і Пярну, а також презентував у місцевій Українській греко-католицькій церкві двотомник документів про Патріарха Йосифа Сліпого.





***


28 лютого на запрошення Посла України у Фінляндії Андрія Дещиці професор Володимир Сергійчук узяв участь у заходах, присвячених 20-річчю дипломатичних відносин між Україною і Фінляндією на сучасному етапі. Зокрема, він виступив на "круглому столі" в Посольстві України з доповіддю "Українсько-фінські відносини в 1918 - 1922 роках" і був присутній на покладанні квітів біля пам"ятної дошки на будинку в Гельсінкі, в якому з 1918 року розміщувалася перша Українська Дипломатична місія у Фінляндії.
Професор Володимир Сергійчук також подарував Посольству України у Фінляндії добірку своїх історичних праць, які передані для загального користування в бібліотеку місцевого Інституту Росії та Східної Європи.







***


17 лютого професор Володимир Сергійчук узяв участь у селі Заздрість на Тернопільщині в заходах, присвячених 120-річчю від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, де й презентував двотомник "Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки"





***


12 лютого професор Володимир Сергійчук виступив у Харкові на святочній академії, присвяченій 100-річчю від дня народження Ярослава Стецька. Крім того, тамтешньому Братству імені Андрія Первозванного передано комплект авторських видань, у тому числі останні публікації документів про Тараса Бульбу-Боровця і Патріарха Йосифа Сліпого.







***


Студенти історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яким професор Володимир Сергійчук читає курс з історії України доби козацтва, виготовили ось такі календарі на 2012 рік.







***


Київське товариство депортованих українців "Холмщина" імені Михайла Грушевського вручило посвідчення почесного члена професорові Володимиру Сергійчуку за цикл досліджень про історію українців Польщі.





***


Вийшов у світ черговий
календар-альманах
"Соборна пам'ять України - 2012".





***


Наприкінці листопада 2011 року професор Володимир Сергійчук як голова Міжнародної громадської організації Платформа "Діалог Євразії" перебував у столиці Казахстану Астані, де взяв участь у різних заходах, присвячених 20-річчю утворення цієї держави. Крім того, він прочитав цикл лекцій для студентів Євразійського національного університету імені М. Гумильова.





***


7 листопада професор Володимир Сергійчук виступив у Києві на Міжнародному екологічному форумі "Ядерна енергетика - перспективи розвитку. Правові, економічні, моральні, політичні та екологічні аспекти" з доповіддю "Роль українських учених у розвитку ядерних досліджень".

***


5 листопада професор Володимир Сергійчук головував на Міжнародній науковій конференції "Співпраця СРСР та Німеччини у міжвоєнний період та під час Другої світової війни: причини та наслідки", на якій виступив і з власною доповіддю "Український хліб як інструмент більшовицького тиску на Німеччину".









***


1 листопада професор Володимир Сергійчук у Рівному й Кременці Тернопільської області узяв участь у презентації підготовленої ним й уфундованої Мирославом Смородським (Нью-Джерсі) книги Тараса Бульби-Боровця "Документи. Статті. Листи".













***


Професор Володимир Сергійчук як голова Платформи "Діалог Євразії" взяв участь у презентації перекладу книги відомого турецького письменника і журналіста Харуна Токака "Вони не дочекалися ранку", яка відбулася у Спілці письменників Білорусі в Мінську.





***


24 вересня професор Володимир Сергійчук як голова Платформи "Діалог Євразії" провів у Стамбулі нараду керівників національних комітетів щодо майбутніх акцій цієї міжнародної громадської організації. У робочому кабінеті голови Платформи - керівник представництва Платформи в Татарстані, член Президії Державної Ради Республіки Татарстан Разіль Валєєв і голова Казахстанського національного комітету Платформи, сенатор Гарифола Єсім.

Під час перебування в Туреччині професор Володимир Сергійчук зустрівся з істориками Хаканом Киримли і Фахрі Фуратом, з якими обговорив спільні проекти публікації документів з історії українсько-турецьких відносин.





***


Професор Володимир Сергійчук разом з онуком Святославом вітає українство зі святом Незалежності.





***


Перебуваючи в Баку на ІІІ Всесвітньому Курултаї азербайджанців як голова Платформи "Діалог Євразії", професор Володимир Сергійчук передав бібліотечки власних творів для української громади Азербайджану й заснованого Фонду української книги в Бакинському державному університеті, ректор якого академік Абель Махарамов нагородив автора золотою медаллю імені Гейдара Алієва.





***


24 травня професор Володимир Сергійчук у рідному селі Прибережне Ружинського району Житомирської області взяв участь в освяченні відновленої за його ініціативою церкви Кирила і Мефодія. Освячення здійснив Патріарх Філарет.






***


24 травня професор Володимир Сергійчук у рідному селі Прибережне Ружинського району Житомирської області взяв участь в освяченні відновленої за його ініціативою церкви Кирила і Мефодія. Освячення здійснив Патріарх Філарет.



***


20 травня відбулася зустріч з професором - емеритом Іллінойського університету в Урбана-Шампейн Дмитром Штогрином щодо підготовки книги про український табір ДП в Аугсбурзі (Німеччина).




***


15 травня професор Володимир Сергійчук узяв участь у презентації підготовленій за його редакцією книги "Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи", що відбулася в Українській вільній академії наук у Нью-Йорку.



***


13 травня професор Володимир Сергійчук як голова Міжнародної громадської організації Платформа "Діалог Євразії" узяв участь і виступив з привітанням до учасників Міжнародної наукової конференції "Філософська спадщина як дієвий чинник розвитку сучасного світу", що відбулася в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.




***


12 травня професор Володимир Сергійчук як голова Міжнародної громадської організації Платформа "Діалог Євразії" взяв участь і виступив з привітанням до учасників Міжнародного "круглого столу" "Свобода слова в Україні й Туреччині: сучасний стан і перспективи", що відбувся у Верховній раді України. Праворуч - голова Комітету з питань свободи слова й інформації Верховної Ради України Андрій Шевченко й співголова Платформи "Діалог Євразії" Харун Токак.




***


28 квітня професор Володимир Сергійчук як голова Міжнародної громадської організації Платформа "Діалог Євразії" взяв участь і виступив з привітанням до учасників другого етапу Міжнародної наукової конференції "Двадцять років діалогу взаєморозуміння і взаємодії між незалежною Україною і Туреччиною", що відбувся в Університеті "Газі" (Анкара). Праворуч - ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік НАН України Леонід Губерський.




***


Професор Володимир Сергійчук разом з онуком Святославом вітає всіх з Великодними святами. Христос воскрес! Воістину воскрес!




***


15 квітня професор Володимир Сергійчук як голова Платформи "Діалог Євразії" презентував цю міжнародну громадську організацію на зібранні Конгресу української інтелігенції в Києві.




***


13 квітня професор Володимир Сергійчук виступив на науковій конференції в Київському педагогічному університеті імені Б. Грінченка з доповіддю: "Київське студентство" як промотор українських національно-визвольних змагань у ХІХ - ХХІ століттях".

***


1 квітня професор Володимир Сергійчук як голова Платформи "Діалог Євразії" узяв участь у роботі Молодіжного форуму цієї міжнародної громадської організації, який відбувся в Одесі.




***


Знайомлячись з фондами Національного архіву Канади, професор Володимир Сергійчук зустрівся в Отаві з Надзвичайним і Повноважним послом України в Канаді Ігорем Осташем і його дружиною Мариною Гримич - до закордонного відрядження зав. кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка.




***


Професор Володимир Сергійчук
8 березня взяв участь в організованій Грузинським національним комітетом Платформи "Діалог Євразії" міжнародній конференції, присвяченій ролі сім'ї в сучасному світі. Перебуваючи в Тбілісі, узяв участь разом з керівництвом Платформи "Діалог Євразії" і послом України в Грузії Василем Цибенком у вшануванні пам'яті Тараса Шевченка.







***


3 березня професор Володимир Сергійчук головував на організованій Платформою "Діалог Євразії" Міжнародній науковій конференції "Двадцять років діалогу взаєморозуміння і взаємодії між незалежною Україною і Туреччиною", що відбулася в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Справа - ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік Леонід Губерський.




***


25 лютого професор Володимир Сергійчук як голова Міжнародної організації Платформа "Діалог Євразії" взяв участь у відкритті в Київському університеті імені Бориса грінченка Центру турецької мови і культури.

23 лютого професор Володимир Сергійчук виступив на Міжнародній науково-практичній конференції "Міжнародно-правові механізми врегулювання регіональних конфліктів", що відбулася в Дипломатичній академії України при МЗС України, з доповіддю "Історичні аспекти формування регіональної безпеки Чорноморсько-Каспійського ареалу".

Того ж дня у прямому ефірі радіо "Свобода" він коментував події, що стосуються наслідків ХХ з'їзду КПРС.

***


17 лютого голова Платформи "Діалог Євразії" Володимир Сергійчук відвідав Таллінн, де взяв участь у презентації Естонського національного комітету. Потім відбулася зустріч з віце-мером столиці Естонії Денисом Бородичем, на якій обговорено питання можливих спільних проектів Платформи і міської влади Таллінна.







***


9 лютого в Донецьку відбувся ініційований Платформою "Діалог Євразії" "круглий стіл", присвячений діалогу влади і національних меншин. Голова Платформи Володимир Сергійчук водночас презентував перед учасниками "круглого столу" очолювану ним міжнародну громадську організацію.




***


Спільні з наймолодшим з родини Сергійчуків - внуком Святославом - привітання з Новим роком і Різдвом Христовим усім родичам, друзям і прихильникам!




***


Загальні збори Міжнародної громадської організації "Платформа "Діалог Євразії", заснованої 1998 року за ініціативою видатного письменника Чингіза Айтматова, обрали своїм Головою на дворічний термін професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Сергійчука.


Щойно обраний Голова "Платформи "Діалог Євразії" виголошує свою подяку за високу довіру делегатам з 13 країн Євразії.


Новообраний Голова займає своє робоче місце в президії Загальних зборів Платформи.

***

На запрошення кандидата на міського голову Коломиї Любомира Глушкова 3 жовтня у тамтешньому Народному домі відбулася презентація тритомника документів КДБ про Степана Бандеру.



***

23 вересня професору Володимиру Сергійчуку вручено відзнаку Президента України "Хрест Івана Мазепи", якою його нагородив Віктор Ющенко 23 лютого 2010 року.



***

У рамках навчального семінару Молодого Руху і Національного фонду на підтримку демократії "Толерантність української молоді - запорука демократії"
проф. Володимир Сергійчук виступив з лекціями "Чому голодомор 1932 - 1933 років є геноцидом українського народу" і "Сторінки історії ОУН - УПА" у Львові (2 серпня), Чернігові (7 серпня), Донецьку (12 серпня) і Алушті (13 серпня).



***

27 червня в Українському культурному центрі в Маямі відбулася презентація англомовної книги Володимира Сергійчука про видатних українців.



***

27 травня 2010 року Володимир Сергійчук узяв участь в Астані у Форумі істориків країн СНД "Від історії – до сучасності", де виступив з доповіддю "Депортації з України до Казахстану в 1920-х – 1950-х роках".

***

25 травня 2010 року Володимир Сергійчук узяв участь в Астані у Міжнародному Євразійському конгресі "Тюркський світ: шляхами розвитку цивілізації", де виступив з доповіддю "Українці в Казахстані: історія і сучасність".



***

20 травня 2010 року Володимир Сергійчук узяв участь у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у Міжнародній науково-практичній конференції "Українська революція 1917 – 1921 рр.: шляхи національного державотворення", де виступив з доповіддю "Договір Пілсудського і Петлюри: взаємовигідний союз чи зрада українського державотворення".

***

20 травня 2010 року Володимир Сергійчук узяв участь у Міжнародній науковій конференції в Київс